Top Sport

Полубратот на Фјури се повлече од мечот со Јутјуб ѕвездата Џејк Пол

Томи Фјури, помладиот полубрат на „кралот“ во тешка категорија, Тајсон Фјури, се повлече од мечот со Јутјуб ѕвездата Џејк Пол, и на негово место во рингот ќе влезе Тајрон Вудли.

Фјури и Пол требаше да боксуваат во Темпа, Флорида на 18 декември, но Фјури објави дека се повлекува поради „медицински причини“.

„Не ми се веруваше, веста беше надреална. Се сопна на најголемата исплата во неговиот живот и сега ќе седи дома и ќе плати 60 долари да ме гледа, наместо да добие милиони долари. Сега доаѓа Тајрон и ќе добие дополнителни 500.000 долари ако ме нокаутира. Првпат го надбоксував, сега ќе го казнам“, изјави Пол.

Вудли загуби од Јутјуберот во меч во крузер категорија во август на поени. 24-годишниот Пол сега има 4-0 скор во кратката боксерска кареира, со два меча оваа година – во април го нокаутираше поранешниот Белатор шампион Бен Аскрен, а потоа и НБА ветеранот Нејт Робинсон.

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Komi Can’t Communicate Episode 5

english anime ANIMEFLIX Dragon Ball Super (Dub)

dubbed anime ANIMEFLIX WONDER EGG PRIORITY

ANIMEFLIX The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Horimiya (Dub) Episode 11

Scroll to Top