Top Sport

Радукану се заблагодари на идолот Луис Хамилтон

Британската тениска сензација, шампионката од САД опен, Ема Радукану му се заблагодари на седумкратниот светски шампион во Ф1, Луис Хамилтон за неговите совети и поддршка по нејзината прва гренд слем титула во септември, опишувајќи го сонародникот како нејзин идол.

По победата во егзибицискиот меч против Елена-Габриела Русе во Лондон, Радукану го оцени Хамилтон како „навистина кул човек“. Радукану се има натпреварувано во картинг трки како мало девојче и е огромен фан на Формула 1 шампионатот.

„Тој ми кажа да бидам трепелива и да одам со бранот, и дека работите ќе бидат добри. Тој е вистински идол за мене со тоа што ми помогна да се справам со притисокот“, вели 19-годишната Радукану.

Таа не верува дека има шанси да го победи Хамилтон во изборот за спортист на годината на „Би-би-си“.

„Не, дефинитивно не. Јас навивам за Луис во тој избор. Не размислувам воопшто за такво нешто. Сега целта е само да бидам подобра и да погледнам на оваа година како на пробив“, вели Радукану.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

online anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeHeaven Gintama

AnimeHeaven Attack on Titan Episode 23

AnimeHeaven Horimiya (Dub)

Scroll to Top