Top Sport

Рони го „откачи“ сред партија, па го обвини судијата

Светскиот играч број 2, легендарниот Рони О’Саливен имаше неверојатен момент при дуелот со Метју Стивенс на Северна Ирска опен, откако не успеа да се возддржи, и испушти воздух, по што се обиде да го обвини кутриот судија.

О’Саливен водеше со 8:0 во третиот фрејм, кога се подготвуваше за удар и го пушти, пред со прст да покаже кон судијата Бен Вилијамс: „Тоа беше ти?“. Секако, коментаторите на „Евроспорт“ не успеаја да се возддржат. По мечот, „Ракетата“ призна дека сепак бил тој.

„Го испуштив стомакот, целосно го прифаќам тоа. Имам проблеми со стомакот неколку месеци. Се шегував со судијата“, изјави О’Саливен по 4:2 победата.

Scroll to Top