Доналд „Каубој“ Серон не беше присутен на прес-конференциите по спектакуларниот пораз од Конор Мекгрегор, откако ветеранот заврши во болница по ќотекот кој го доби.

Лошата вечер за Серон најдобро се покажа и со статистиката. 36-годишниот „Каубоец“ го доживеа најбрзиот пораз во својата кариера, а во исто време не упати ниту еден удар кон противникот.

„Тој ме фати со лактите веднаш и потоа ме шутна“, изјави Серон веднаш по мечот, за да добие прегратка од својата баба.

„Но јас ќе продолжам, го сакам овој спорт и тоа е тоа“, заврши Американецот.

„Кралот“ се врати – Конор го „здроби“ Серон за само 40 секунди! (видео)