Top Sport

Шарапова купи ранч во Калифорнија за 8.6 милиони долари (фото)

Руската тенисерка Марија Шарапова одлучила да се почести со недвижност и тоа далеку од родната Русија. Таа купила ранч во Санта Барбара, во Калифорнија, а за луксузот таа издвоила 8.6 милиони долари.

Главната куќа е скриена зад препознатлива црвена капија, плафонот е од дрво, а целото осветлување е природно.

За потсетување Русинката веќе има една куќа во Лос Анџелес.

Еве како изгледа новата инвестиција на Шарапова:

Scroll to Top