Top Sport

Страшен нокаут во Тотенхем арена

Додека светот ја чека борбата за светската титула во тешка категорија помеѓу Ентони Џошуа и Александар Усик, во една од воведните борби е виден застрашувачки нокаут.

Калум Смит, се врати во рингот, по првиот пораз во кариерата од Канел Алварез. Ривал му беше младиот Ленин Кастиљо.

Борбата заврши со нокаут во втората рунда. Смит директно во челото го погоди Кастиљо, кој како вреќа падна на подот.

Британските медиуми објавија дека, Кастиљо веднаш бил хоспитализиран и покрај тоа што во моментот кога ја напушташе арената бил во свесен и комуникативен.

https://twitter.com/Cantona_Collars/status/1441850240705994753

Website https://animefreak.ws: Watch Arashi no Yoru ni animefreak Episode Full animefreak hunter x hunter

WCOStream: Lady Jewelpet anime episode 52 online free at https://wcostream.cc dubbed anime

AnimeTV Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeHeaven: The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) anime episode 24 online free at https://animeheaven.pro watch anime dub

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/kissanime-contact/

Forums alliedmods: https://forums.alliedmods.net/member.php?u=312641

Scroll to Top