Top Sport

Тајсон е толку „загреан“ што ќе го нокаутираше својот тренер!

На Рој Џонс Јуниор навистина треба да му е страв пред боксерскиот камбек против Мајк Тајсон, откако се појави ново видео од подготовките на „Челичниот“ во кои тој во спаринг за малку ќе го нокаутираше сопствениот тренер.

Легендата во тешка категорија се подготвува за меч со Џонс Јуниор на 28 ноември во Калифорнија, и со него работи ММА тренерот Рафаел Кордеиро, кој за својата услуга за малку ќе добиеше нокаут.

Кордеиро, сепак, е доволно подготвен за предизвикот, од неговите денови како Муај Тај шампион со ММА скор од четири победи и два порази.

Scroll to Top