Top Sport

Тешка група за Ѓоковиќ на Завршниот мастерс во Торино

Новак Ѓоковиќ доби тешка група за Завршниот мастерс во Торино. Ѓоковиќ ќе ја брани титулата на турнирот кој во кариерата го освоил шест пати.

Грушите беа извлечени електронски. Ѓоковиќ е носител на „Зелената група“, а противници ќе му бидат Јаник Синер, Стефанос Циципас и Холгер Руне.

Светскиот рекет број 2, Карлос Алкараз е носител на „Црвената група“. Тој ќе игра против Данил Медведев, Андреј Рубљов и Александар Зверев.

Последниот АТП турнир во сезоната е закажан за 12-19 ноември во Торино.

Scroll to Top