Top Sport

Тони Надал ќе го тренира талентираниот Канаѓанец

Тони Надал е новиот тренер на талентираниот, Феликс Оже-Аљасим. Тенисерот од Канада има 20 години, на АТП листата се наоѓа на 22.место.

Чичкото на Рафаел Надал, решил да соработува со Оже-Аљасим, прв турнир ќе им биде Мастерсот во Монте Карло.

Тони Надал добро ги знае квалитетите на Канаѓанецот, уште од времето кога тој бил во академијата „Надал“.

Со тренерската работа Тони Надал престана да се занимава во 2017 година, кога се повлече од стручниот штаб на Рафа.

Boku no Hero Academia 5th Season (https://kissanimeonline.com/m/NyDZ) Episode 2 at KissAnime kissanime page 1

The Misfit of Demon King Academy (Dub) (https://animeheaven.pro/m/y2Xo) Episode 13 at AnimeHeaven animeheaven one piece

Scroll to Top