Top Sport

(Видео) Фјури до Усик: Ти си колбас, мало грдо човече

Тајсон Фјури (35) и Олександр Усик (36) направија го одработија задолжителното соочување пред мечот на векот за обединување на титулите во тешка категорија.

Боксерскиот сепктакл ќе се одржи на 17 февруари 2024 година во Саудиска Арабија.

Фјури е шампион според ВБЦ, а Усик според ВБА, ИБФ, ВБО и Ринг.

Пред пресметката, Фјури малку бизарно го задеваше Усик дека е „колбас“ и „грдо човече“, на што Украинецот го повика да продолжи и да му дофрли нешто друго.

Погледнете го видеото:

Победникот од овој меч ќе стане првиот човек кој ги обединил сите титули по Ленокс Луис, кој го направи тоа со победата над Ивандер Холифилд во 1999 година.

Scroll to Top