Грузиско засилување за Еурофарм Работник

Македонскиот суперлигаш Еурофарм Работник се засили со искусниот Грузиец, Рати Мсквилидѕе, кој игра на позицијата десен бек. Во Битола, Мсквилидѕе ќе дебитира во дуелот од шампионаот против Прилеп во сабота. Мсквилидѕе е репрезентативец на Грузија, а пред да дојде во...

Франција верува во Дешам

Дидие Дешам останува француски селектор до 2020 година, откако Француската фудбалска федерација (ФФФ) му даде нов договор по успешните квалификации за СП во Русија следната година. Дешам, кој беше дел од славниот француски тим кој го освои Мундијалот во 1998...