Втор меч, втора катастрофа – Локомотива првпат го победи Динамо! (видео)

Нешто навистина не е во ред кај лидерот во хрватската лига Динамо Загреб. Откако го загубија гостинското дерби со Риека со 4:1, „модрите“ им приредија нов шок на своите навивачи откако првпат во историјата загубија од градскиот „ривал“ Локомотива...

Мурињо: заслуживме победа, Клоп: не ни досудија пенал!

Жозе Мурињо вели дека му е мака да ги слуша критичарите на Манчестер јунајтед и не му е грижа дали некој смета дека неговиот клуб ја заслужил 2:1 победата над Ливерпул. Маркус Рашфорд со два гола ја обезбеди победата по...