Костарика само ги налути белгиските „ѓаволи“ во Брисел (видео)

Белгија со убедлива победа патува на Мундијалот во Русија, откако на стадионот „Крал Бодуен“ со 4:1 ја совладаа Костарика во последната контрола на двата тима учесници на СП. Ромелу Лукаку постигна два гола и асистираше на уште ден, за Белгија...

Спектакл за Халеп, свирежи за градоначалничката на Букурешт (галерија+видео)

Околу 20.000 фанови се собраа во Букурешт за да ја пречекаат Симона Халеп, првата романска тенисерка по неколку децении со гренд слем титула во колекцијата. Во огромната „Национална арена“ во Букурешт, Халеп беше пречекана со својот трофеј од Ролан Гарос....