И Марсело е обвинет за даночно затајување

Левиот бек на Реал Мадрид, Марсело, од страна на шпанските власти е обвинет за затајување данок. Како што пренесуваат шпанските медиуми, шпанските даночници се сомневаат дека Марсело затаил 490.000 евра, кои ги скрил на оф-шор сметка. Бразилецот синоќа по натпреварот...

Љубов преку „менаџер“ – кинески фан помина 10 илјади километри за деветтолигаш!

Кинескиот фан Хуанг Венбин реши да пропатува над 10 илјади километри за да исполни своја фудбалска опсесија - да го посети Ранкорн Линетс, англискиот деветолигаш во кого се вљубил кога ја играл видео-играта „Чемпионшип менаџер“. Хуанг во играта успеал да...