Селекторот на Словенија повика шестмина од Евролигата

Селекторот на актуелниот европски првак во кошарка, репрезентацијата на Словенија, Радован Трифуновиќ, го објави списокот на играчи за првите два натпревари од квалификациите за пласман на Светското првенство во 2019 година. Трифуновиќ, кој на клупата го наследи Игор Кокошков, повика...

Карлос Бака: Бев дел од најлошиот Милан во историјата

Колумбискиот напаѓач Карлос Бака рекол дека во последните неколку сезони Милан прикажувал најлоши партии во својата историја. Бака во 2015 година од Севилја пристигна во Милан, а на почетокот на оваа сезона клубот го испрати на позајмица во Виљареал. Милан...