Фелаини одбил нов договор со Јунајтед

Манчестер јунајтед уште се надеваат дека ќе го убедат Маруан Фелаини да потпише нов договор пред крајот на сезоната и нема да размислуваат да го продадат во јануари и покрај тоа што Белгиецот го одби понудениот „подобрен“ договор. Договорот на...

Димитров го „уништи“ Гофан

Григор Димитров покажа дека е во фантастична форма, откако го „демолираше“ Давид Гофан, дозволувајќи му на белгискиот противник само два гема за втора победа на АТП финалето во Лондон и пласман во полуфиналето. Бугарскиот тенисер освои неверојатни 9 гема во...