Коби: Животот ми е промашен, ако кошарката е она најдоброто што сум го направил

Коби Брајант, легендата на светската кошарка, не сака да живее од старата слава, туку се надева дека ќе започне нешто ново во што ќе биде еднакво успешен како во кошарката. „Доколку кошарката е најдоброто што сум го направил, тогаш мојот...

Следната тениска генерација – кои се осумте тенисери во Милано?

Денеска во Милано започнува првиот „Некст џен“ турнир на кој ќе бидат собрани најдобрите седум тенисери под 21 година и еден италијански „џокер“. Кои се тенисерите за кои можеби ќе слушаме почесто во блиската иднина   АНДРЕЈ РУБЛЕВ (РУС) Ова е годината...