Касиљас е на клупата бидејќи постојано е на мобилен?

Португалските медиуми јавуваат дека поранешниот голман на Реал Мадрид, Икер Касиљас е казнет од тимот на Порто поради недисциплина. Откако беше на клупата на резервни играчи за дуелот од Лигата на шампионите против РБ Лајпциг, каде што португалскиот тим загуби...

„Заедничка цел“ на Мата доби уште двајца потписници

Добротворната иницијатива „Заедничка цел“ на шпанскиот фудбалер Хуан Мата доби на сила откако Чарли Дениелс и Алфи Мосон станаа првите англиски играчи кои ветија дел од својата заработувачка за добри цели. „Зборував со неколку англиски играчи кои покажаа интерес во...