Англичаните имаат нов омилен белоруски клуб – ФК Слутск!

Малиот белоруски клуб ФК Слутск доби неверојатно внимание на фудбалските фанови на Интернет од англиското говорно подрачје, и тоа не поради некои фудбалски квалитети, туку само поради името. За појаснување - Slut на англиски значи курва! Откако КОВИД-19 го збриша...

Станковиќ: Мојата донација е реклама? Нека си мислат така, но нека донираат

Тренерот на Црвена звезда и легенда на српскиот фудбал, Дејан Станковиќ признава дека го болат негативните коментари на социјалните мрежи околу неговата донација на респиратори и медицинска опрема за време на корона вирусот. „Мојата сопруга Ана е во Милано со...