Момчето кое ја „дрма“ фудбалска Европа го постигна 5-тиот хет трик сезонава

Ерлинг Халанд (19) продолжува со сјајната форма во дресот на автриски Ред Бул Салцбург. Тој постигна хет-трик и на вчерашниот првенствен меч против Волфсбергер (победа за Салцбург 0-3). Норвежанецот го комплетираше петтиот хет трик сезонава. Халанд моментно има постигнато 27 гола...

Гигс има нова девојка, 15 години помлада од него (фото)

Фудбалската легенда на Манчестер Јунајтед, екс-велшкиот фудбалер, Рајан Гигс пронајде нова девојка. 45-годишникот од неодамна е во врска со 15 години помладата Хелен Стелинг Холт. Гигс девојката ја запознал на „Олд Трафорд“ каде таа повремено пушта музика, работи како ди-џеј....