Домагој Вида со расцепена глава, целиот во крв одбил замена

Од Киев пристигнаа вознемирувачки фотографии од натпреварот помеѓу Динамо и Јанг Бојс (2:2) одигран во рамките на третото коло, во Б групата во Лига Европа. Играчот на украинскиот тим, дефанзивецот Домагој Вида добил удар во главата vo еден воздушен дуел...

Христодопулос: Очекував подобар Милан

Поранешниот играч на Болоња, а сега член на АЕК Атина, Лазарос Христодопулос по одиграното реми без голови на гости кај Милан вели дека е разочаран од италијанскиот тим и дека очекувал многу посилен тим. Со ремито, АЕК ги задржа шансите...