Понеделничка ПЛ забава – Матиќ ги спаси Јунајтед на „Селхарст парк“ (видео)

Премиер лигата уште еднаш покажа зошто собира огромни приходи од ТВ-правата, откако во понеделничкиот возбудлив натпревар, Манчестер јунајтед успеа да се врати од 2:0 негатива на гостувањето кај Кристал палас за 3:2 победа благодарение на фантастичниот гол на Немања...

Серија А како Премиер лигата – натпревари и на Божиќ!

Претседателот на Италијанскиот олимписки комитет (ЦОНИ), Џовани Малаго ги презентираше големите промени во првата италијанска лига, Серија А околу распоредот на натпреварувања. Сезоната 2018/19 ќе трае од 19 август до 26 мај, со натпревари во текот на зимата, и со...