Top Sport

Брестовац го објави списокот за Трофеј Карпати

Селекторот на ракометната репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на играчи за пријателските турнири во Србија и Романија.

Список на ракометари

Репрезентацијата на Македонија на пријателскиот турнир во Стара Пазова, Србија ќе одигра два пријателски натпревари против репрезентацијата на Кувајт.

25.12.2019 (среда) во 19:00 часот Македонија – Кувајт

26.12.2019 (четврток) во 19:00 часот Македонија – Кувајт

Во Романија нашата репрезентација ќе настапи на Трофеј Карпати во Букурешт.

На Трофеј Карпати покрај Македонија ќе учествуваат Алжир, Романија и Холандија.

Распоред на натпревари:

28.12.2019 (сабота) 16:00 часот Македонија – Алжир

извор/macedoniahandball.com.mk

Scroll to Top