Top Sport

„Џамбо“ Милиќ повторно е меѓу стативите

Поранешниот голман на Вардар, и екс-репрезентативец на Србија Страхиња „Џамбо“ Милиќ повторно е меѓу стативити, по пауза од 2 години.

Популарниот голман кој со Вардар беше европски шампион во 2017 година го бранеше голот на Партизан во полуфиналето на српскиот куп против Динамо Панчево и собра 6 интервенции.

Партизан го загуби мечот со 26-22.

29-годишниот Милиќ своевремено на 16 години потпиша за Кил и му предвидуваа сјајна кариера, но поради повредите и неспортскиот начин на живот се повлече од ракометот.

Беше дел од Вардар од 2012 до 2018 година. Во текот на целата кариера имаше вишок на килограми, а во еден период, како што самиот призна, вагата покажала дека тежи дури 216 килограми.

View this post on Instagram

Džambo is BACK @rkpartizan @handball_planet

A post shared by Balkan-Handball.com (@balkanhandball) on

Scroll to Top