Top Sport

Голманот на Загреб оди во Шамбери

Хрватскиот репрезентативец Филип Ивиќ (29) од наредната сезона ќе го носи дресот на Шамбери. Ивиќ, со Шамбери, потпишал двегодишен договор.

Ивиќ, 13 години играше за ППД Загреб, потоа бранеше за Кјелце и Гимерсбах, една сезона мина во Цеље, а потоа се врати во Загреб.

Филип Ивиќ, во 2012 година беше еден од десетте најдобри играчи во Лигата на шампионите, за репрезентацијата на Хрватска настапува од 2013 година.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AnimeFLV: Bludgeoning Angel Dokuro-chan (Dub) anime episode 4 online free at https://animeflv.uk gogoanime

https://animefreak.ws anime freak tv

Website https://wcostream.cc: Watch Pokémon the Series: XY wcostream Episode 93 mickey and the roadster racers wcostream

Website https://animetv.cc: Watch MoonPhase (Dub) animetv Episode 25 anime tv anime tv

Scroll to Top