Top Sport

Оние кои играат во Европа ќе имаат една недела за подготoвки пред СП

Играчите кои настапуваат во Европа, една недела пред почетокот на Светското првенство во Катар, ќе им се приклучат на своите национални тимови. Ова го објави „Екип“, повикувајќи се на таен документ кој УЕФА им го испратила на клубовите.

Овој извор тврди, дека во документот стои, дека играчите од клупските обврски ќе бидат ослободени на 14.ноември 2022 година. Мундијалот во Катар ќе се одржи од 21.ноември до 18.декември 2022 година.

Одлуката на УЕФА е скандалозна, бидејќи селекторите нема да имаат време да ги спроведат планираните подготовки.

Досега, пред сите големи натпреварувања, националните тимови имаа околу три недели за подготовки.

УЕФА одби да ги коментира наводите објавени во „Екип“.

4Anime: Real Girl 2 anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime reddit

Shaman King (Dub) (https://animepahe.cc/m/azGa) Episode 64

Website https://animekisa.in: Watch Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of Time and Darkness (Dub) animekisa Episode Full watch anime free

AnimeBee: An Jie Shen Shi anime episode 11 online free at https://animebee.to english anime

https://aniwatch.pro anime online

Scroll to Top