Top Sport

Хрватките го декласираа Парагвај – Аргентина го изненади фаворитот Австрија

Ракометните репрезентативки на Хрватска стигнаа до првата победа на Светското првенство во Шпанија. Тие со убедливи 38-16 ја декласираа селекцијата на Парагвај со што ги „залечија раните“ по стартниот пораз од Бразил. Денеска се играа натпреварите од 2. коло во групната фаза.

Најефикасни кај победничката селекција беа Турк и Блажевиќ со по 6 гола, додека Дебелиќ и Дежиќ имаа по 5 реализации.

Големо изненадување денеска приреди селекцијата на Аргентина која со 31-29 славеше против фаворитот Австрија.
Кај победничката селекција убедливо најдобра беше Карстен со 11 гола, додека Ковач имаше 9 реализации кај Австријките.

Германките со 36-22 ги победија ривалките од Словачка, додека во неизвесен дуел Јужна Кореја славеше против Тунис со 31-29.

Предмалку, Данска со убедливи 33-18 го совлада составот на Конго, а Шпанките со истиот резултат беа подобри од селекцијата на Кина.

Бразилките по триумфот над Хрватска, вечерва беа поуспешни и од Јапонија, победа со резултат 29-25.
Очекувано, Унгарија со 32-29 беше подобра од селекцијата на Чешка.

watch anime online. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Naruto (Dub) Episode 216

ani watch me AniWatch Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

watch animes Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub) Episode 7

AniWatch Dragon Ball Z (Dub)

Scroll to Top