Top Sport

Лазаров со две промени во составот за мечот со Португалија

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва (18.30 часот) игра против Португалија на гости во четвртото коло од квалификациите за ЕП 2024 година. Нашиот национален тим во Скопје загуби со 23:29, но, сепак, се чини дека тоа не е резултат кој вистински ја отсликува играта на теренот.

dobivaj vesti na viber

Селекторот Кирил Лазаров за денешниот натпревар одлучи да направи промени во составот. Шанса ќе добијат Аларов и Младеновиќ, додека отпаднаа Мишевски и Цветан Кузманоски кои играа на натпреварот во Скопје.

Scroll to Top