Top Sport

Македонија „покажа заби“ и во Црна Гора – минимален пораз 31:30

Ракометните репрезентативки на Македонија одиграа одличен меч во Никшиќ против Црна Гора во рамки на ЕХФ Евро купот, но повторно загубија, и тоа со резултат 31:30. Пред два дена избраничките на селекторот Савевски во Скопје доживеаја многу поубедлив пораз – 21:29.

Македонските девојки оставија добар впечаток пред се со борбеноста и пристапот на играта, а селекторот им даде шанса на најмладите во составот.

Поранешната ракометарка на ЖРК Вардар, Јованка Радичевиќ со 9 гола беше нерешлива енигма за македонските репрезентативки, додека Ангела Јанкуловска со 8 погодоци беше најефикасна во нашиот табор.

Во вториот натпревар од ЕХФ купот, Норвешка пак беше поуспешна од Словенија, овојпат со 26-21.

Следните предизвици за Македонија во ЕХФ Евро купот се во март другата година против Словенија, а во април и последните два меча против фаворитот, Норвешка.
Фото: РФМ

Watch Basilisk: The Kouga Ninja Scrolls Episode 24

SHOW BY ROCK!! Mashumairesh!! (Dub) (https://twistmoe.net/m/wygN) Episode 12

Website https://4anime.biz: Watch ZIGGY Soreyuke! R&R BAND 4anime Episode Full persona 4 the animation

Website https://animeheaven.pro: Watch The God of High School (Dub) animeheaven Episode 13 animeheavenru

Watch anime online for free at WCOStream watch cartoons online wcostream

Scroll to Top