Top Sport

Митревски ќе игра против Црна Гора

Македонските ракометари, вечерва, ќе го одиграат вториот натпревар на Европското првенство. Противник, во Деберцин од 18 часот, ќе им биде Црна Гора.

Македонија, на првенството стартуваше со пораз од Словенија (25:27). Еден од најдобрите на тој меч беше Мартин Томовски со 14 одбрани.

Вечерва, Томовски, ќе добие поддршка од Никола Митревски, кој вчера и се приклучи на репрезентацијата.

Митревски го пропушти дуелот со Словенија, бидејќи беше позитивен на коронавирусот. Тој остана во Скопје, а откако потоа два пати беше негативно тестира, ЕХФ му дозволи да допатува во Дебрецин.

Селекторот Кирил Лазаров, го пријави Митревски за денешниот натпревар. Трет голман, покрај Митревски И Томовски ќе биде Градимир Чаневски.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

AniWatch Horimiya Episode 4

aniwatcher AniWatch Tokyo Ghoul

My Hero Academia Season 2 (Dub)

AniWatch WONDER EGG PRIORITY Episode 11

Scroll to Top