Top Sport

Митревски МВП на колото во Лигата на шампионите

Македонскиот ракометен репрезентативец Никола Митревски е МВП на четвртото коло во Лигата на шампионите. Митревски имаше неверојатно издание на голот на Порто во победата над Пик Сегед 25:19.

Голманот на репрезентацијата на Македонија мечот го заврши со 15 одбрани. Еена од тие одбрани го воодушеви ракометниот свет.

Митревски беше прогласен за играч на натпреварот, неговата одбрана е најдобра во ова коло, а круна на брилијантната партија е признанието за играч на колото.

Scroll to Top