Top Sport

Начевски и Николов на ЕП во Хрватска

Македонската ракометна судиска двојка Ѓорѓи Начевски-Славе Николов се дел од 12-те судиски двојки кои ќе ја делат правдата на Европското првенство во Хрватска следната година.

Македонија веќе се пласираше на првенството, и своите натпревари ќе ги игра во хрватската престолнина Загреб, во тешката група со Германија, Црна Гора и Словенија.

Scroll to Top