Top Sport

Одложени мечевите на Вардар со Нексе и Пик Сегед

Коронавирусот привремено ги одложи и ракометните активности. Со одлука на ЕХФ и СЕХА суспендирани се сите натпревари.

Оваа одлука значи дека Вардар нема да игра в недела против Нексе во СЕХА лигата, а исто така е одложен и двомечот со Пик Сегед во Лигата на шампионите. Овие дуели на програмата треба да бидат на 22 и 29 март.

Покрај Вардар-Нексе во СЕХА лигата е одложен и дуелот помеѓу Веспрем и Војводина.

фото/rkvardar.mk

Scroll to Top