Top Sport

Тешка повреда на Манасков – Го пропушта Европското првенство

Дејан Манасков, на последниот натпревар што го одиграл за Веспрем, заработил тешка повреда на коленото. Поради оваа повреда, Манасков, ќе го пропушти Европското првенство, кое на програмата е на почетокот на 2022 година.

Манасков ги скинал лигаментите во коленото. Тој ќе мора да биде опериран, а рехабилитацијата од ваквата повреда трае од шест до девет месеци.

Македонија на Европското првенство ќе се натпреварува во А-групата против Данска, Словенија и Црна Гора. Првиот меч Македонија ќе го одигра во Дебрецин, на 13.јануари 2022 година, против Словенија.

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Website https://animeheaven.pro: Watch Bird of Fire (Dub) animeheaven Episode 13 watch anime online

AnimeKisa: Issho ni Sleeping: Sleeping with Hinako anime episode Full online free at https://animekisa.in watch anime

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://wcostream.cc: Watch Nurse Angel Ririka SOS wcostream Episode 35 mickey and the roadster racers wcostream

Scroll to Top