Top Sport

Три од три за Алкалоид во Суперлигата (Фотогалерија)

РК Алкалоид го совлада ГРК Охрид 24:22 во третото коло, во ракометната Суперлига. Екипата која од клупата ја предводи селекторот на Македонија, Кирил Лазаров, по три кола има исто толку победи. Пред Охрид, Алкалоид славеше и против Прилеп односно Куманово.

dobivaj vesti na viber

Објективот на „Топспорт“ беше присутен на овој интересен дуел.

Фото: Игор Паневски

 

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top