Top Sport

Вардар се збогуваше со оние што си замина од клубот (Видео)

Ракометниот клуб Вардар, актуелен шампион на Европа и во СЕХА-лигата, со видео што е објавено на социјалните мрежи се прости од тренерот и ракометарите што го напуштија тимот.

„Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо.

Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи и титули. Ги освоивте нашите срца. Уживајте во шампионскиот успех.

Среќно!“, пишува во клупската објава.

Ви благодариме Дејан Милосављев, Рожерио Мораеш, Глеб Калараш, Игор Карачиќ, Димитри Кисељев, Јања Војводиќ и Роберто Парондо. Заедно се радувавме на одлични моменти, трофеи и титули. Ги освоивте нашите срца. Уживајте во шампионскиот успех.СРЕЌНО!

Posted by RK Vardar 1961 on Четврток, 13 јуни 2019

Scroll to Top