Top Sport

Вардарки подготвени за норвешкиот предизвик

Тимот на ЖРК Вардар отпатува за Норвешка, каде што во сабота ги очекува нов дуел од Лигата на шампиони против тимот на Ларвик.

Вардарки повторно се фаворити во својата група во ловот за титулата која недостасува во колекцијата, и против Ларвик ќе одат на трета победа во исто толку меча на стартот на сезоната.

 

Scroll to Top