Top Sport

(Видео) Најбизарен гол оваа сезона

Рајн Некар Ловен ја победи Бенфика со 36:35 во натпреварот од групата А, во Лигата на Европа на ЕХФ.

Во 11.минута беше постигнат веројатно најбизарниот гол оваа сезона.

Играчот на Бенфика, Мигел Санче Нарањо шутираше по контранапад и ја погоди гредата. Топката се одби високо во воздухот, го погоди голманот Џоел Бирлем во рамото и влезе во голот.

Scroll to Top