Јускевичиус како Стеф Кари, погоди седум тројки во низа (Видео)

Литванскиот репрезентативец Адас Јускевичиус имаше свое шоу на натпреварот во Еврокупот, на кој неговиот тим Лиеткабелис славеше над Будуќност 86:79. …

Јускевичиус како Стеф Кари, погоди седум тројки во низа (Видео) Прочитај повеќе