Top Sport

Аксел Туанзебе

Џерард го „избркал“ Туанзебе бидејќи го мрази Манчестер јунајтед?

Омразата на менаџерот на Астон вила, Стивен Џерард кон Манчестер јунајтед е главната причина зошто Аксел Туанзебе ја прекрати позајмицата …

Џерард го „избркал“ Туанзебе бидејќи го мрази Манчестер јунајтед? Прочитај повеќе

Јунајтед пак го пратија Туанзебе на позајмица во Астон вила

Дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Аксел Туанзебе се враќа во Астон вила на втора позајмица, откако по пристигнувањето на Рафаел Варан …

Јунајтед пак го пратија Туанзебе на позајмица во Астон вила Прочитај повеќе

Scroll to Top