Top Sport

Алехандро Давидович Фокина

(Видео) Ѓоковиќ ја доби битката со француската публика и со Давидович Фокина

Новак Ѓоковиќ влезе во осминафиналето на Ролан Гарос, победувајќи го во три супер-забавни сета Шпанецот Алехандро Давидович Фокина со 7:6(4)/7:6(5)/6:2, …

(Видео) Ѓоковиќ ја доби битката со француската публика и со Давидович Фокина Прочитај повеќе

Беретини го доби маратонот со Давидович Фокина за четврт-финале во Њујорк

Италијанскиот тениски ас, Матео Беретини влезе во четврт-финалето на САД опен, откако во маратон од речиси четири часа успеа да …

Беретини го доби маратонот со Давидович Фокина за четврт-финале во Њујорк Прочитај повеќе

Циципас е мајсторот во Монте Карло, стави крај на серијата на Давидович Фокина

Стефанос Циципас ја одбрани својата титула од Мастерс 1000 турнирот во Монте Карло, откако по лута битка во вториот сет …

Циципас е мајсторот во Монте Карло, стави крај на серијата на Давидович Фокина Прочитај повеќе

Зверев му даде вистинска тениска лекција на Давидович Фокина

Александер Зверев се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос првпат во неговата кариера, откако во фантастичен меч со 6:4/6:1/6:1 го …

Зверев му даде вистинска тениска лекција на Давидович Фокина Прочитај повеќе

Зверев експресно до четврт-финалето, мал подвиг на Џенифер Брејди

Александер Зверев се пласираше во четврт-финалето на САД опен со еднострана 6:2/6:2/6:1 победа над Алехандро Давидович Фокина, прекинувајќи ја добрата …

Зверев експресно до четврт-финалето, мал подвиг на Џенифер Брејди Прочитај повеќе

Scroll to Top