Занарди во критична состојба по несреќата во Пијенца

Поранешниот Формула 1 возач Алекс Занарди доживеа тешка несреќа во хендбајк трката во Пијенца, Италија. Легендата удрил во камион. Занарди …

Занарди во критична состојба по несреќата во Пијенца Прочитај повеќе