Top Sport

Андерсон Силва

УФЦ легендата Силва со победа во боксерски меч над Чавез Јуниор!

УФЦ легендата Андерсон Силва се врати на боксот со фантастичен успех, победувајќи го поранешниот светски шампион Хулио Цезар Чавез Јуниор …

УФЦ легендата Силва со победа во боксерски меч над Чавез Јуниор! Прочитај повеќе

УФЦ: Тажен крај за Андерсон Силва, Хол го нокаутираше па му се извинуваше

Легендарниот бразилски УФЦ фајтер, Андерсон Силва на неславен начин ја заврши кариерата, откако Јураја Хол го нокаутираше во четвртата рунда, …

УФЦ: Тажен крај за Андерсон Силва, Хол го нокаутираше па му се извинуваше Прочитај повеќе

Конор прифати мега-дуел со Андерсон Силва во супер-велтер!

Конор Мекгрегор вели дека го прифаќа можниот мега-меч со поранешниот УФЦ шампион Андерсон Силва, неколку дена откако го промовираше Бразилецот …

Конор прифати мега-дуел со Андерсон Силва во супер-велтер! Прочитај повеќе

УФЦ „замена“ во Мелбурн: Витејкер се повлече, Адесања го победи легендарниот Силва (видео)

Австралијците немаа шанси да го видат својот миленик, УФЦ шампионот Роберт Витејкер на домашното УФЦ 234 во Мелбурн откако тој …

УФЦ „замена“ во Мелбурн: Витејкер се повлече, Адесања го победи легендарниот Силва (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top