Top Sport

Конор прифати мега-дуел со Андерсон Силва во супер-велтер!

Конор Мекгрегор вели дека го прифаќа можниот мега-меч со поранешниот УФЦ шампион Андерсон Силва, неколку дена откако го промовираше Бразилецот во најдобриот ММА фајтер во историјата.

Мекгрегор одговори со „прифаќам“ на постот на кој 45-годишниот Силва, кој го има рекордот за најдолготраен УФЦ шампион, зборуваше за можен меч меѓу двајцата. Силва јасно покажа дека би сакал да се бори со поранешниот шампион во две дивизии како еден од двата меча кои ги сака пред крајот на кариерата.

„Имам огромно почитување за големиот спортист Конор. Верувам дека супер-меч со него би влегол во историјата, бидејќи двајцата немаме што да докажуваме. Фановите на УФЦ и на спортот би сакале да видат ваков меч. Тоа ќе биде совршен тест за мене“, напиша Силва.

Мекгрегор во контроверзната листа на Твитер го постави Силва „рамо до рамо“ со него меѓу најуспешните во историјата поради тоа што и тој има совршен скор во две дивизии.

 

View this post on Instagram

 

SUPER 👊🏾FIGHT 176.37LBS Tenho uma imensa admiração pelo grande atleta Conor e acredito que um super fight seria algo histórico para o esporte, nem um de nós precisa provar mais nada a ninguém; acredito que os fãs do ufc e do esporte gostariam de ver este grande espetáculo marcial, testar minhas habilidades marciais com ele seria fantástico!! I have immense admiration for the great athlete that Conor is and I believe that a super fight would go down in the history of the sport, neither of us need to prove anything to anyone; I believe that fans of the UFC and of this sport would like to watch this great martial arts spectacle, it would be fantastic to test my martial arts skills against him!!

A post shared by Anderson “The Spider” Silva (@spiderandersonsilva) on

Конор се избра како „ГОАТ“, Хабиб му одговори: Ти се најдобриот… На Твитер

Scroll to Top