Сејдл во Заубер, Стела во Мекларен

Продолжувата трансферите на челните позиции во формула 1 тимовите. Покрај Ферари, кој објави нов шеф на тимот е Фред Васер, …

Сејдл во Заубер, Стела во Мекларен Прочитај повеќе