Top Sport

Андреас Велингер

ЗОИ: Велингер со злато по три часа скокање во Пјонгчанг (видео)

Германецот Андреас Велингер скокна од петтото место во првата серија до златен медал на големата скокалница (100-метарска) на Олимпијадата во …

ЗОИ: Велингер со злато по три часа скокање во Пјонгчанг (видео) Прочитај повеќе

ЗОИ Пјонгчанг: Велингер најдобар во квалификациите

Германецот Андреас Велингер победи во квалификациите на малата скокалница на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Ден пред свеченото отворање на …

ЗОИ Пјонгчанг: Велингер најдобар во квалификациите Прочитај повеќе

Велингер пред Фрајтаг за германски викенд во Нижни Тагил (видео)

Андреас Велингер го победи својот германски сонародник Рихард Фрајтаг за трета победа во кариерата во Светскиот куп во ски скокови …

Велингер пред Фрајтаг за германски викенд во Нижни Тагил (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top