Дисквалификуван екс-шампионот на релито Дакар

Поранешниот шампион на релито Дакар, Андреј Каргинов е дисквалификуван од годинешното издание на трката, во конкуренцијата на камиони, откако со …

Дисквалификуван екс-шампионот на релито Дакар Прочитај повеќе