Top Sport

Андрос Таунсенд

Англиски фудбалер заглавил со обложување, кариерата му била во опасност

Еден од главните играчи на премирлигашот, Кристал Палас, 28-годишниот Андрос Таунсенд призна дека поради зависноста за обложување за малку ќе …

Англиски фудбалер заглавил со обложување, кариерата му била во опасност Прочитај повеќе

Волејот на Таунсенд против Сити – гол на сезоната во Премиерлигата (видео)

Андрос Таунсенд, фудбалерот на Кристал Палас фицијално е стрелец на најубавиот гол во Премиерлигата во сезоната 2018/2019. Таунсенд со прекрасен …

Волејот на Таунсенд против Сити – гол на сезоната во Премиерлигата (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top