Англискиот фудбалер Вокс загина во несреќа со брод, имаше само 25 години

Дефанзивецот на Шарлот ФЦ во МЛС лигата, 25-годишниот Англичанец Антон Вокс загинал во несреќа на два брода во Мајами, потврди …

Англискиот фудбалер Вокс загина во несреќа со брод, имаше само 25 години Прочитај повеќе