Аргентинците побарале Сампаоли да не ги води против Нигерија

Аргентина синоќа доживеа еден од најтешките порази во својата историја. „Гаучосите“ беа прегазени од Хрватска (0:3) на Светското првенство во …

Аргентинците побарале Сампаоли да не ги води против Нигерија Прочитај повеќе