Сампаоли во моментов е најомразениот Аргентинец

Аргентинскиот селектор Хорје Сампаоли со тешко срце се појави на прес-конференцијата по понижувачкиот пораз од 3:0 од Хрватска по кој …

Сампаоли во моментов е најомразениот Аргентинец Прочитај повеќе