Top Sport

Аталанта

Новото правило за играње со рака беше брутално за Каљари (видео)

Аталанта ја продолжи победничката серија денеска со 1:0 триумф на гости кај Каљари благодарение на голот на Луис Муриел, меѓутоа …

Новото правило за играње со рака беше брутално за Каљари (видео) Прочитај повеќе

Наполи рутински со СПАЛ, Аталанта избега 9 поени пред Рома (видео)

Наполи ја продолжи одличната низа и стигна до нова победа во третиот меч по рестартот на италијанскиот фудбал, рутински триумфирајќи …

Наполи рутински со СПАЛ, Аталанта избега 9 поени пред Рома (видео) Прочитај повеќе

Аталанта со пресврт-победа над Лацио, најголем профитер – Јуве(видео)

Многу интересен дуел одиграа вечерва Аталанта и Лацио во рамки на 27 коло од Серија А. Во Бергамо, градот кој …

Аталанта со пресврт-победа над Лацио, најголем профитер – Јуве(видео) Прочитај повеќе

Аталанта го купи Пашалиќ, Челси заработи на фудбалер кој не заигра за нив

Аталанта официјално потврди дека ја искористиле опцијата и го купиле Марио Пашалиќ од Челси за 15 милиони евра. Хрватот Пашалиќ …

Аталанта го купи Пашалиќ, Челси заработи на фудбалер кој не заигра за нив Прочитај повеќе

Челси ќе заработат 15 милиони евра на фудбалер кој не заигра за нив

Челси ќе профитираат околу 15 милиони евра со зделката за Марио Пашалиќ, хрватскиот фудбалер од средниот ред кој не одигра …

Челси ќе заработат 15 милиони евра на фудбалер кој не заигра за нив Прочитај повеќе

Валенсија бара казна за тренерот на Аталанта, Гасперини

Шпанскиот клуб Валенсија побара од УЕФА и од италијанските власти да го казнат тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини, откако 62-годишниот …

Валенсија бара казна за тренерот на Аталанта, Гасперини Прочитај повеќе

Scroll to Top