Top Sport

Австралијан Опен

Ѓоковиќ го потврди настапот на Австралијан Опен: Среќен сум што ќе играм во Мелбурн

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ потврди дека добил виза за влез во Австралија и ќе може да игра на првиот гренслем …

Ѓоковиќ го потврди настапот на Австралијан Опен: Среќен сум што ќе играм во Мелбурн Прочитај повеќе

Ѓоковиќ ќе настапи на Австралијан Опен, забраната е укината, ќе добие виза

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе добие дозвола да се натпреварува на следниот Австралија опен бидејќи му е вратена можноста да …

Ѓоковиќ ќе настапи на Австралијан Опен, забраната е укината, ќе добие виза Прочитај повеќе

Руските и белоруските тенисери ќе добијат право за настап на Австралијан Опен

Руските и белоруските тенисери ќе добијат дозвола да играат претстојниот гренслем турнир Австралијан Опен. Поради воената состојба меѓу Русија и …

Руските и белоруските тенисери ќе добијат право за настап на Австралијан Опен Прочитај повеќе

Scroll to Top